Pirmadienio rubrika – „Už namų slenksčio“.

Nykštukinės valstybės. Monakas

Tai viena mažiausių ir turtingiausių pasaulio valstybių, valdoma kunigaikščio, įsikūrusi Europos pietuose, Viduržemio jūros pakrantėje. Monaką tiesiog būtina aplankyti keliaujant po Prancūzijos Rivjerą. Monakas yra antra valstybė po Vatikano pagal savo mažumą (plotas apie du kvadratinius kilometrus) ir antroji pagal gyventojų tankį (per 30 tūkst.).

Kunigaikštystę sudaro vienas miestas – Monakas, kuris yra suskirstytas į kelis kvartalus. Tai turto, prabangos, garsiausių pasaulio prekinių ženklų puikavimosi vieta. Dar: Monake kai kurios sąvokos ir skaičiai suprantami šiek tiek kitaip negu kitur. Štai daugeliui žmonių atrodo, kad turėti milijoną reiškia būti turtingam. Deja, Monake už šią sumą galima nusipirkti… tik 15 kvadratų būstą.

Nuvykę į Monaką pamatysite daug daugiaaukščių namų, bet dalis jų yra ir gyvenamieji, ne tik viešbučiai. Kas iš to? Ogi tas, kad daugiabučiuose gyvena „prastuomenė“ – milijonieriai. Tikri turtuoliai – milijardieriai gyvena vilose, kurios dažniausiai yra taip aukštai, kad net užvertus galvą matosi tik mažas pastato fragmentas.

Monako gyventojai yra atleisti nuo mokesčių – natūralu, kad jis kaip magnetas traukia pasaulio turtinguosius. Beje, tapti tos šalies piliečiu ganėtinai sunku, nes reikia įrodyti, kad turtas neturi jokių sąsajų su kriminaliniu pasauliu, sąlygų yra ir daugiau. Viena iš neįprastesnių jau esantiems piliečiams – reikalavimas kiekvienais metais 6 mėn. praleisti Monake.

Kadangi miestas įsikūręs ant uolos, žavi savo nepakartojamais vaizdais. Viena Monako įžymybių – egzotiškas sodas, pradėtas veisti 1860 metais, tačiau visuomenei atvertas beveik po šimtmečio. Ši foto daryta kaip tik ir lankantis šiame įstabiame rojaus kampelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *