Beprecedentės meilės procedūros

Visokių įdomių dalykų pastaruoju laiku tenka nugirsti meilės tema. Jau nekalbant apie tai, kad, ji dabar tiesiog valkiote valkiojama keistų lytinių pakraipų įsimylėjėlių. Bet šįkart ne apie tai.

Visai neseniai jūroje nuskendo moteris ir jos suaugęs sūnus, mažametė dukra irgi skendo, bet išliko gyva. Deja, jos pakviesti gelbėtojai jau niekuo negalėjo padėti. O štai po skaudaus įvykio gelbėjimo tarnybos vado viena poilsiautoja klausė, kur, kokiose taisyklėse yra parašyta, kad tėvai maudydamiesi patys turi prižiūrėti savo vaikus?

Visai neseniai vienas ne visų mylimas politikas, be kita ko, parodęs didelę nemeilę savo šalies prezidentui, savo vestuvių ceremoniją pavadino… procedūra. Taip maždaug kaip kokia injekcija, masažas ar ausų praplovimas. Arba teismo, pritarimo, bendradarbiavimo. Beje, paprastas žmogelis čia nelabai ir supras, kas turima omeny.

Kas sieja abu šituos atvejus? Berazumystė, pasakytų bet kuris sveiko proto žmogus.

Gyvūnus reikia tinkamai prižiūrėti, o čia – apie vaikus! Ar galima sūnų arba dukterį lyginti su kačiuku? Taip, kartais skandindavo juos seniau kaime, bet toks skandintojas, pamatęs paskui vaikų akyse klausimą, daugiau niekada savo gyvenime to nedarė. Kur žmogaus širdis, jeigu jis nesaugo nuo pavojaus savo atžalos?

Jungtuvės, sutuoktuvės. Tai gal čia minimą atvejį reiktų suprasti kaip precedentą? Kažkada nuo savaitę trukusių vestuvių dabar prieita iki to, kad jos niekuo nesiskiria nuo pačių paprasčiausių veiksmų, kuriuos žmogus daro kiekvieną dieną? Procedūra… Dantų balinimo, raukšlių mažinimo, visokių ten kūno dalių patempimo ir pakėlimo.

Tai gal ir logiška tada bus vėliau klausti, gal net ir piktintis, kodėl skęsta tie vaikai, kol tėvai maudosi. Gal tas taps norma?

…vestuvės tampa procedūra, procedūra – vaikais, vaikai – sunkia tėvų gyvenimo našta. O kur meilė? Apie ją galima pasiskaityti knygose, pažiūrėti filmų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *