EUROPOS SĄJUNGOS ATEITIS: VISIEMS ŽINOMŲ POLITIKŲ MINTYS PRIEŠ… KETVERTĄ METŲ

(Vietoj įžangos. Dalinuosi tuo, kas rašyta anksčiau. Dabar tiesiog galima patikrinti ano meto įžvalgas).

Diskusijos įrašas

(32) 2017-10-27 Seimo Europos klubo diskusija „Europos Sąjungos ateitis. Nauji pasiūlymai europiečiams“ – YouTube

Tik nepabėkite vos akimis permetę antraštę ir iš pasipiktinimo purkštelėję „Politika? Fe! Užkniso juodai…“

2017-10-27 Seime vyko Europos klubo diskusija „Europos Sąjungos ateitis. Nauji pasiūlymai europiečiams“. Štai pluoštelis iš konteksto ištrauktų minčių, kurios galėtų nedalyvavusius „užkabinti“ ir sudominti, nes norime to ar nenorime, jau senokai esame bendrijos nariai, ir pasitikrinti, kur esame vedami, karts nuo karto tikrai ne pro šalį. Kitas dalykas, kad nenorėti lyg ir per vėlu arba labai labai neprotinga… Įžvalgų autorius ir atsakymus į visus europietiškus klausimus rasite įraše, kurį pridedu pabaigoje, o kol kas  – tokios tokelės:

    1. Egzistuoja 5 Europos Sąjungos ateities vystymosi scenarijai, bet apie juos girdėjo ir visus išvardinti galėtų mažiau negu 1 proc. eurozonos piliečių. O jūs girdėjot? Nepatogu prisipažinti, tiesa?

    2. Jei pasaulį nagrinėjate pagal 20 metų senumo vadovėlį, mąstote apie pasaulį, kurio seniai nebėra. Keisčiausia, kad įmanoma to nepastebėti!

    3. Brexit’as – ne ekonominis, ne finansinis ir ne geopolitinis sprendimas – tai tiesiog toks mažas maištelis prieš ES, kurio dorai nesuprato nė patys balsuotojai. Bet dabar jau šaukštai po pietų. Kodėl?

    4. Šiuolaikiniams rinkėjams nesvarbu, kokiu vardu pasivadinusi partija, todėl daug partijų jau rašoma kabutėse. Gal teko girdėti, kokioje šalyje egzistuoja partija „Penkios žvaigždutės“?

    5. Dar prieš 20 metų A.Lukašenka drąsiai buvo vadinamas paskutiniuoju Europos diktatoriumi. Ar jis kur nors dingo? Ne, gyvuoja sau toliau ir miega daug ramiau negu daugelis demokratiškai išrinktų prezidentų…

    6. Nei Kinija, nei Rusija nėra jokie mūsų strateginiai partneriai, nes viskas yra tiesiog daug blogiau.

    7. Žodis „vertybė“ gali būti ir blogas.

   8. ES – tai neįvykdytų pageidavimų koncertas. Gal pageidaujama to, ko nėra fonotekoje?

    9. Nesvarbu, kaip pavadinsi, svarbu, kaip gyvensi.

    10. Mes pražudėm indėnus, supjudėm Afriką, nukankinom Aziją. Mes kalti ir prieš budistus, ir prieš musulmonus. Kaip čia atsitiko?

    11. Nesipiktinsiu, kad pavarėt ant liberalų.

    12. Ačiū, kad pridėjot ranką prie širdies.

   13. Jeigu jūs būtumėt 51-oji JAV valstija, mes jus gintumėm daug smagiau.

   14. Kokia bloga bebūtų ES, mums joje labai reikia būti.

    15. A. Kubilius yra žinomas Ukrainos draugas ir jo dalyvavimas diskusijoje, pasirodo, nėra mitas. Apie tai – per Kinijos komunistų partijos suvažiavimo išvadas. Kiek jos gali turėti reikšmės ES ateičiai?

   16. Visos šalys turi sveiko nacionalizmo. Pavyzdys – lenkai: Sikorskis, Kačinskis – diplomatinis žavesys ir jėgos pozicija. Klausimas, kas geriau?

   17. Europos Tarybos pirmininkas D.Tuskas 2018 metų birželį žada skandalą. Gal tai precedento neturintis politinis žingsnis? Kas ir kam kaišioja pagalius į ratus?

    18. ES šalių gerovės konvergencija, vidutinių pajamų spąstai ir turtingas klubas. Kaip suprasti?

    19. Didžiausi ES iššūkiai: globali konkurencija, nedemokratinė Rusija, solidarumas bei, prognozuojama, viename žemės taške nuo 1 mlrd. 200 mln. iki 4,5 mlrd. išaugsiantis gyventojų skaičius. Kur tai nutiks ir kuris iššūkis jums atrodo rimčiausias?

    20. Jau kuris laikas politikai rinkėjus moko… hedonizmo. Tai kažkaip susiję su rojumi žemėje, rinkimų rezultatais bei magiška fraze „ilgai ir laimingai“. Kas vyksta iš tiesų ir ar reikėtų dėl to piktintis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *