Evangelijos žodis: klausyti ir girdėti

Šiandienos evangelija kalba apie Jėzaus įsakymą mylėti vieniems kitus. Tai pats paprasčiausias ir pats sunkiausias įsakymas. Kartais atrodo, kad žmonės jo paiso tik būdami bažnyčioje, o kai iš jos išeina, apie meilę iškart pamiršta, ir taip iki kito karto.

O meilė neegzistuoja viena, ji visada susijusi su tikėjimu ir stebuklais. Įsiminė viena skaityta istorija apie mergaitę, kuri turėjo sunkiai sergantį broliuką. Kai šeima jau buvo išleidusi visas kuklias santaupas gydymui ir tėtis pasakė, kad daugiau jie nebegalį nieko padaryti, mergaitė tai išgirdusi užsidarė kambaryje ir sudaužė savo taupyklę. Surinkusi pinigėlius nubėgo į vaistinę, pažėrė monetas ant prekystalio ir paprašė, kad vaistininkas jai parduotų… stebuklą. Vaistų pardavėjas iš pradžių nieko nesuprato, bet mergaitė paaiškino, kad taip sakiusi mama: „Tavo broliuką gali išgelbėti tik stebuklas“. Dar paklausė vaistininko, kiek gi tas stebuklas kainuoja? Bet žmogus tik skėstelėjo rankomis ir pasakė niekuo negalįs padėti.

Vaistinėje šį pokalbį girdėjo vienas labai elegantiškas ir malonus ponas. Pamatęs, kad mergaitė pravirko, jis priėjo ir paklausė, kas nutiko. Ji atsakė, kad vaistininkas nenorįs parduoti stebuklo ir nesakąs, kiek šis kainuoja. Broliukui reikia operacijos, nes jo galvoje auga kažkoks baisus dalykas. Jeigu trūksta pinigų, galbūt ji galėtų dar šiek tiek jų gauti.

Tada vyriškis paklausė, kiek gi pinigų ji turinti. Mažylė atsakė, kad vieną dolerį ir vienuolika centų. Vyriškis nusišypsojo ir patikino, kad stebuklas lygiai tiek ir kainuoja – dolerį vienuolika! Tiesa, reikia, kad mergaitė jį pakviestų į savo namus, kad jis galėtų susipažinti su jos broliuku, mama ir tėčiu.

Tas vyriškis buvo garsus profesorius, vienas žymiausių neurochirurgų visame pasaulyje. Jis berniukui atliko sudėtingą operaciją ir po kelių savaičių vaikas pasveikęs grįžo namo.

Mama negalėdama atsidžiaugti laime vis kartojo, kad įvyko stebuklas, ir laužė galvą, kiek jis galėjo kainuoti. Mergaitė žinojo: kainavo visą jos tikėjimą, visą meilę ir dolerį vienuolika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *