Šeštadienio rubrika – „Genialūs, garsūs, nuostabūs, talentingi ir… nuodėmingi“ V.A.MOCARTAS

V.A.MOCARTAS

Truputis skaičių

Per gyvenimą sukūrė apie 640 kūrinių. Kurti pradėjo būdamas penkerių. Mirė būdamas 35 – erių. Metinės pajamos siekdavo 3000 guldenų, kai tarnaitė tuopat laiku per metus gaudavo 12 guldenų. Už vieną operą gaudavo 450 guldenų. Sulaukęs 21 – erių pradėjo audringą seksualinį gyvenimą. Per neilgą gyvenimą kažkas suskaičiavo, kad turėjo 10 tikrų meilės romanų ir apie 100 mažų, kaip tas mažumas matuotas, nelabai kas ir bežino.

                                                              Be skaičių

Silpnos sveikatos nuo pat mažens, dažnai sirgo, labai jautrus, greitai pavargstantis, neišvaizdus. Mėgo lošti, nebijojo pralošti. Kūrė be atokvėpio – netgi lošdamas. Jis buvo genijus, meilės vergas, amžinas vaikas, beprotis. Bijodamas užsikrėsti sifiliu gėrė… gyvsidabrį.

Šiandien jis būtų multimilijonierius ir „Oskarų“ laimėtojas.

Mirė rašydamas nežinomo asmens užsakytą visiems žinomą „Requiem“. Užsakymo vykdymo metu jis jau labai sirgo. Sutinusios kojos, karščiavimas, drebančios rankos, reumatas, alpulys, besikartojantys priepuoliai.

                                                      Skaičiais nieko negalima pasakyti

Kai jis mirė, tada siautė maras. Vienoje yra jo kapas, bet tuščias. Iš tiesų jis palaidotas bendroje duobėje su dar, regis, šešiais žmonėmis. Tiesiog lininiame maiše, net be pavardės, net be kryželio. O būdamas vaikas galėjo groti užrištomis akimis. Mokėjo italų, prancūzų, anglų bei lotynų kalbas. Niekada neužmiršdavo melodijos, jei buvo ją girdėjęs bent kartą gyvenime.

P. S. V.A. Mocartas niekada nelankė mokyklos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *