Už namų slenksčio… Kuo įdomus Prancūzijos miestelis Saint – Paul de Vence?

Pirmiausia reiktų pasakyti, kad vienur jis vadinamas miesteliu, kituose šaltiniuose – kaimu, bet esmė ne tai, kaip vadinti šį ne tik europiečių, bet ir viso pasaulio fotografų bei turistų dievinamą Prancūzijos kampelį netoli rivjeros.

Jei skaitėte apie viduramžių kovas, mėgstate istorinius filmus, žavi to laiko architektūra, tai šis miestelis yra kaip tik tai, ką trokšta pamatyti jūsų akys, pajausti jūsų širdis, nes jis iš tiesų tebėra išlaikęs visą anų laikų dvasią.

Šiame mieste viskas yra menas, pradedant grindiniu po kojomis, baigiant gausybe menininkų dirbtuvių, dirbtuvėlių, galerijų, muziejų. Nepakartojamai žavi akmenimis grįsta Rue Grande gatvelė, Grande fontanas, tiekiantis gyventojams vandenį nuo 1611 metų, XIII a. bažnyčia, XIV a. Esperono bokštas ir kt.

Žymiausias miestelio gyventojas – Marcas Chagalas (Markas Šagalas), kuris čia gyveno ir kūrė apie 20 metų, čia mirė, čia ir palaidotas vietinėse nuostabaus grožio kapinaitėse.

Saint  – Paul de Vence yra įsikūręs ant kalvos, kurios viršūnėje atsiveria žodžiais sunkiai  nusakomi vaizdai į aplinkines vietoves, į Alpes ir jūrą.

P.S. Nuotraukų turiu daug, šiandien įdedu pirmąją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *