apie (ne)baltą staltiesę

Renkantis staltiesę, nereikėtų apsiriboti balta spalva. Puošniai atrodo gelsva, kreminė ar žalsva staltiesė, priderinta prie interjero spalvinio tono. Labai šviesiame, erdviame kambaryje galima eksperimentuoti su tamsiai žalia, mėlyna ar vyšnios spalvos staltiese, ant kurios ypač išryškėja baltos, dekoratyviai išlankstytos higieninės servetėlės. Pastarosios yra paprasčiausias stalo puošimo elementas.

Dekoratyviai išlankstytomis medžiaginėmis arba popierinėmis servetėlėmis galima suteikti šventės nuotaikai norimą atspalvį. Stalas atrodo gražiau,kai staltiesė ir servetėlėsyra kontrastingų spalvų.

Staltiesės, kuriomis dengiami stalai prieš valgymą, yra būtina kiekvieno kultūringo valgymo sudedamoji dalis.

Nepamirškite: jeigu stalo paviršius yra jautrus,po staltiese reikia patiesti  minkštą medvilninį audinį.

Jeigu norite didelį šventinį stalą papuošti tradiciškai, tieskite vadinamąsias šventinio stalo staltieses  iš damasto. Jos būna ne tik baltos, bet ir pastelinių spalvų.

Turėkite omeny, kad staltiesėlės pabrėžia stalo puošybos efektą, jeigu jų spalva ir audinys derinami su staltiese.

Kai staltiesėlės ir staltiesė yra tos pačios spalvos, vaizdas bus gražesnis, jei staltiesėlių medžiaga bus šiek tiek plonesnė negu staltiesės.

Ypač akį vilioja meniškai sulankstytos staltiesėlės. Dabar vėl madingi staltiesėlių žiedai. Jei žinodami pagrindines stalo dengimo taisykles dar pasitelksime ir fantaziją, sukursime savitą atmosferą, nustebinsime svečius.  Stalui puošti galima naudoti dovanų vyniojimo popierių, kalendoriaus lapus, natūralius lapus, vėduokles ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *