Dviese (nebūtinai) prie žvakių

Ugnis žmones lydi nuo senų senovės. Jeigu kadaise liepsna saugojo nuo tamsos, šalčio, žvėrių, tai dabar žvakės suteikia iškilmingumo ir jaukumo įspūdį, tik  svarbu žinoti, kad žvakių liepsnos turėtų būti aukščiau žmonių akių.

Žvakių spalvą derinkite su staltiesėmis, servetėlėmis. Niekada neprašausite pasirinkę baltos spalvos žvakes. Atminkite, kad uždegti jas turite keletą minučių prieš svečiams ateinant.

Žvakidę deriname prie kitų stalo reikmenų. Jei ant stalo yra stiklinių indų – žvakidė gali būti taip pat stiklinė, jei krištolinių – tokią pačią galime pasirinkti ir žvakidę. Metalinę žvakidę deriname su kitais metaliniais stalo aksesuarais: įrankiais, servetėlių žiedais ar servetėlių stoveliais.

Jei labiausiai patinka geltono metalo žvakidės, tokia spalva turėtų būti dekoruoti ir stalo įrankiai. Jei įrankiai yra balto metalo, žvakidės, stoveliai ar servetėlių žiedai turėtų būti irgi balti.

Medinės žvakidės derėtų prie medinių servetėlių žiedų ar baldų iš medžio masyvo.

Klasikiniai spalvų deriniai visuomet madingi: balto metalo žvakidėje geriausiai atrodo mėlynos spalvos žvakės, geltono metalo žvakidėje – raudonos. Tačiau žaisti spalvomis, žinoma, atsižvelgiant į interjero koloritą, galima be galo.

Pagal etiketą žvakės turi degti iki vakaro pabaigos, jas keisti nemandagu.

Kad žvakės degtų ilgiau, keletui valandų prieš uždegdami jas įdėkite į šaldytuvą arba įmerkite į vandenį su druska, o paskui gerai nusausinkite.

Maistą dėkite taip, kad jis nešiltų nuo žvakių.

Jauki žvakių šviesa sukuria ypatingą atmosferą. Jas galite uždegti ne tik vakare, bet ir per pusryčius, ypač žvarbesniu metų laiku, ir, žinoma, būtinai per Kalėdas.

Žvakių turėtų būti tiek, kad gerai matytumėte vienas kitą, maistą ir gėrimus, jei tai vienintelis apšvietimas. O jei ne, tai kiek žvakių uždegti – skonio reikalas. Svarbiausia, kad jos tiktų prie kitų stalo puošybos detalių ir nekliudytų svečiams bendrauti.

Be to, žvakides statykite taip, kad jų koks svečias neužkliudytų, kad jos tvirtai laikytųsi ir degdamos nenuvirstų ant papuošto stalo ar kam nors į lėkštę.

Atskiros žvakutės visuomet turi stovėti ant netirpaus ir nedegaus pagrindo, nes joms degant apačia gerokai įkaista.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *