Pagyrimas ir nuoširdi padėka skatina kruopščiau dirbti, lengviau bendrauti. Dėkingumas suartina žmones. Dėkojama už atliktą darbą, suteiktą informaciją, kvietimą ir pan.
Padėkai reikšti yra du žodžiai: ačiū ir dėkui, abu tinkami vartoti, bet galima dėkoti ir taip: labai ačiū, labai dėkui, nuoširdžiai ačiū, širdingai dėkui, šimtą kartų ačiū, esu dėkingas.
Didelę padėką galima išreikšti ilgesniu pasakymu: visą gyvenimą būsiu dėkingas, jūs neįsivaizduojate, kaip aš dėkingas, nežinau nė kaip beatsidėkoti, negaliu apsakyti savo dėkingumo.
Tinka ir pagirti mums gera padariusį žmogų: jūs tiek daug man padėjot – amžinai liksiu dėkingas (skolingas), jūs labai mielas, paslaugus, už jūsų gerumą ar kada atsidėkosiu?
Kai draugas ar artimas žmogus paklausia, kaip gyvename, ar sveiki, kaip sekasi darbai, atsakome ačiū (dėkui), gerai, ačiū, nelabai kaip.
Nuo senų laikų dėkojančiam atsakome mandagumo žodeliu prašom arba nėra už ką. Kuklų atsakymą dėkojančiam kartais išreiškiame kitais nuoširdžiais žodžiais: vienas malonumas jums padėti, ar verta dėkoti už tokį menkniekį?
Svečias atsisveikindamas dėkoja ačiū už vaišes! Mes kukliai atsakome: tokios čia mūsų vaišės, prašom dažniau ar tiesiog liaudiškai – į sveikatą! Tik niekada nesakykite didelis ačiū arba didelis dėkui – tai netaisyklingas vertinys iš kaimynų kalbos.