Rankos pabučiavimas

(karantino metu atsargiai!!!)

Dabar jau retai pasitaikantis protokolinis reiškinys, tačiau, pavyzdžiui, Lenkija – savotiška išimtis: be rankos pabučiavimo šioje šalyje neapsieina apie 80 proc. oficialių pasisveikinimų. Kaip suprasti, kad moteris pageidautų tokio pasisveikinimo? Jei ranka tiesiama delnu žemyn, vadinasi, norima, kad ją pabučiuotų. Svarbu tai, kad vyrui lenkiantis moters ranka keliama aukštyn, bet ne aukščiau kaip iki moters pečių linijos.

Anksčiau rankos pabučiavimas buvo pagarbos moteriai ženklas. Vyras, užuot prisitraukęs jos ranką, pats palinkdavo prie jos, bet lūpomis nepaliesdavo, turėdavo likti 1 – 2 cm tarpas.

Dabartinėje visuomenėje šis reiškinys nunykęs, būtume nesuprasti, jei bučiuotume ranką siekdami pakilti karjeros laiptais ar pan., tačiau jeigu šventinėje aplinkoje moteriai iškilmingai ranką pabučiuos „senosios mokyklos kavalierius“, tai tebebus suprantama kaip ypatingos pagarbos gestas.

Moterys kartais pasisveikina ir atsisveikina pasibučiuodamos. Šiuolaikinis etiketas reglamentuoja šį sveikinimosi būdą tik priglaudžiant skruostą prie skruosto (kad neišsiteptų lūpų dažais).

Nederėtų pamiršti, kad ranka bučiuojama tik esant patalpoje, bet ne gatvėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *