Skrendantiems lėktuvu

Kai kurie medikai teigia, kad per ilgus skrydžius žmogaus organizmas praranda didelį kiekį vitamino C, todėl pataria vartoti jį prieš, per kelionę ir po jos. Prieš keliones lėktuvu apskritai vertėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju, jei turite sveikatos problemų.

Kadangi oras lėktuvo salone labai sausas, kūnas praranda daug drėgmės. Tai sukelia nuovargį ir išdžiovina kvėpavimo takus, todėl būtina gerti daug skysčių –sulčių ir vandens, bet tik ne  alkoholio ir gėrimų su kofeinu, nes tai dar labiau padidins dehidrataciją. Specialistai rekomenduoja skrendant kas valandą išgerti maždaug po 20 g vandens, o į tarptautinius reisus pasiimti vandens buteliukuose. Nešiojantiems kontaktines linzes patartina vartoti lašus akims, o kitiems keleiviams gaivinti odą drėkinamuoju losjonu. Jei lėktuvui leidžiantis užgula ausis, pakramtykite gumos arba užspauskite nosį ir mėginkite išpūsti orą, kad ausyse susilygintų oro slėgis. Lėktuvo salone veikia  kondicionierius, todėl pravers megztinis, lengva skara arba šalikas.
Kadangi ilgai sėdint sunku išlaikyti rūbus nesuglamžytus, pasirinkite drabužius iš atsparios medžiagos.
Kai kurie keliautojai iš anksto apsirūpina akių uždangalais ir ausų kamšteliais, kiti užsnūsta lyg kūdikiai, vos įlipę į lėktuvą. Jei jūsų kaimynas knarkia, teks pakentėti, tačiau turite teisę paprašyti du pašnekovus kalbėtis tyliau, jei jie jums trukdo.
Žinokite, kad taisyklės draudžia priimti į lėktuvą keleivį, kuris yra neblaivus. Jei stiuardesė mato, kad keleivis gerai įkaušęs, ji turi teisę nebeduoti jam alkoholio. Į lėktuvą neštis alkoholį draudžiama. Dauguma aviakompanijų leidžia išgerti ne daugiau kaip du stiklus svaigalų. Jei valgydamas norite gerti ir kokteilį, ir vyną, užsisakykite abu gėrimus, bet jums už tai gali tekti susimokėti (išskyrus pirmąją ir biznio klasę). Jei jūsų kaimynas stipriai išgėręs, paprašykite stiuardesės  pagalbos: jei yra laisva vieta, ten gali perkelti jį arba galėsite sėstis jūs pats.
 Kiekviena aviakompanija turi savas taisykles ir mokestį už gyvūnų pervežimą. Kai kurios leidžia vežti salone vieną šunį arba katę, tačiau jie turi būti pervežami specialiame narvelyje.
Nepalikite lėktuve savo šiukšlių –  baigiantis skrydžiui sukraukite į maišus, kuriuos išdalina stiuardesės. Laikraščius tvarkingai sudėkite ant sėdynės.
Išlipdami iš lėktuvo keliais žodžiais padėkokite stiuardesei, stovinčiai prie išėjimo. Jei netoliese stovi kapitonas, padėkokite ir jam. Visiems visuomet malonu išgirsti, kad lėktuvas nusileido puikiai.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *