Vaikas svečiuose

Norint eiti į svečius su vaiku, prieš tai būtina paklausti šeimininkų, ar galima, ir pažadėti, jog kai tik vaikas taps neramus, iškart jį išsivešite namo.

Jei to nepadarėte, eidami į svečius būtinai iš namų pasiimkite keletą vaiko žaislų. Jei vaikas mažas ir svečiuose prisireikia jį nuprausti ir perrengti, mandagiai paklauskite, kur galima tai padaryti.

Jei kūdikis verkia ir nenurimsta, paimkite jį ant rankų, išeikite į kitą kambarį arba į lauką, kad nuramintumėte vaiką ten, kur niekas negirdi. Taip elgtis būtina ir restorane, bažnyčioje, kino teatre.

Jei mamą su vaiku pasikvietėte patys, būkite jiems labai atidūs ir dėmesingi: pasisiūlykite pašildyti pieną (jei tai kūdikis), pasistenkite, kad namuose nebūtų nei labai karšta, nei labai šalta, prieš imdami kūdikį nusiplaukite rankas. Jei vaiką paprašėte palaikyti ant rankų, bet jo mama į tai žiūri įtariai – neįsižeiskite, tiesiog pakeiskite pokalbio temą.

Jei vaikas didesnis, nepamirškite, kad jam reikalinga saugi aplinka – viskas, ką jis pasiekia, gali arba dužti, arba atsidurti jo burnoje. Žmonės, besididžiuojantys brangiais daiktais, neturėtų kviestis į svečius šeimos su 1-3 metų vaiku, nes gali iškilti nemalonių situacijų.

Geriau tada draugus kviestis pas save arba tam vakarui pasisamdyti auklę ir į svečius eiti vieniems.

Nepamirškite, kad vaikai nenuspėjami, smalsūs, negebantys įvertinti šalia esančių daiktų brangumo arba pavojingumo. Jei vaikai svečiuose pas mus, pravartu namuose turėti vieną kitą netikėtą žaislą.

Nedera pamiršti, kad vyresni vaikai gali stokoti gero elgesio įgūdžių ir jūsų namuose tiesiog imti siautėti. Jei jų tėvai tokį savo vaikų elgesį toleruoja, taktiškai pasiūlykite kartu išeiti pasivaikščioti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *